likyonlinetrener.infoblog.sk

Proteín

Publikované 29.11.2017 v 15:55 v kategórii Doplnky, prečítané: 34x

Dnes si predstavíme prvý výživový doplnok a ním je srvátkový proteín 80%


Tak začneme pekne poporiadku.
Prečo práve proteín ? je to základná zložka pre podporu rastu a vývoju svalstva v cele ľudskej a živočíšnej ríši, čiže bez proteínov by sme asi neboli ani my, keďže je to zložka ktorú potrebujeme pre život.
Z čoho sa získava ? Srvátkový proteín sa získava z mlieka ktoré je odstredené na čistú srvátku, ktorá sa následne premení do práškovej formy, čiže to nieje žiadna chémia ako si mnohí môžu myslieť.
Prečo práve 80% ? 80% znamená podiel bielkovín v danom proteíne čiže ich obsahuje cca 80g na 100g, tento proteín je pre telo najlepší pretože prirodzene má srvátka tých 80g bielkovín čiže tam nieje nič navyše. Poznáme rôzne druhy kde sa stretávame aj s pomerom 90g bielkovín ale tie sú už chemicky upravované. Najlepšou voľbou je teda tento 80% aj z hľadiska toho že sa lepšie trávi ako ostatné.
Prečo práve značka naturalnutrition ? Pretože podporujem slovenský trh a som s touto značkou nadmieru spokojný, viem za čo platím a nepriplácam len za to že je to nejaká slávna americká značka pritom obsah je rovnaký a čo sa týka ceny tak sa presvedčte samy :) 1kg proteín od naturalnutrition vás vínde cca 10€ pričom tá istá hmotnosť od značky biotech U.S.A. vás vínde cca 25€. :) len pre porovnanie...
čo sa týka rozpustnosti vo vode je absolútne užastný, a nezanecháva žiadne hrudky a jeho chuť je vyvážená a nie presladená.
Dávkovanie podľa potreby ja dávam 2x denne a to po tréningu a pred spaním cca 25g :)

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?